Difference between revisions of "OSGeo Nordic kontakter"
Jump to navigation
Jump to search
| Line 13: | Line 13: | ||
| OSM | | OSM | ||
|- | |- | ||
| − | | Helena | + | | Helena Ringmar |
| Eskilstuna kommun och Helena Ringmar konsulttjänster, Sverige | | Eskilstuna kommun och Helena Ringmar konsulttjänster, Sverige | ||
| svenska, engelska, finska | | svenska, engelska, finska | ||
Revision as of 01:12, 28 August 2013
Här samlar vi kontaktuppgifter och kunskap inom OS GIS samt intressen och allt annat ni vill dela
| Namn | plats | språk | kontakt | kunskap | detta brinner jag extra för |
|---|---|---|---|---|---|
| Britta Duve Hansen | Lunds kommun, Sverige | tyska, svenska, engelska | tyskan@gmail.com | OSM, OpenLayers, leaflet, geoserver, PostGre/PostGIS, ubuntu/linux, GIS, OpenGeo | OSM |
| Helena Ringmar | Eskilstuna kommun och Helena Ringmar konsulttjänster, Sverige | svenska, engelska, finska | helenahirviringmar@gmail.com | Kundorienterad affärsutveckling inom GIS och webb, systemutveckling, systemförvaltning, projektledning, nyttovärdering. | Open OpenSource WebbGIS, Kreativ innovation på gränsen till kaos. |
| ditt namn | din plats | ditt språk | din kontaktadress | det du kan | det du älskar |
| ditt namn | din plats | ditt språk | din kontaktadress | det du kan | det du älskar |